BALKAN STEEL: “YILDIZ DEMİR ÇELİK İŞİMİZDE DAHA REKABETÇİ OLMAMIZI SAĞLIYOR”

BALKAN STEEL:
“YILDIZ DEMİR ÇELİK İŞİMİZDE DAHA REKABETÇİ
OLMAMIZI SAĞLIYOR”

Avrupa Birliği pazarında müşteri ve kalite beklentisinin yüksek olduğunu belirten Balkan Steel Engineering Satın Alma Müdürü Maria Blagoeva, yassı çelikte ana tedarikçileri olan Yıldız Demir Çelik’in bu noktada dünya standartlarında bir şirket olarak mükemmel ürün ve hizmet kalitesi sunduğunu dile getiriyor. Blagoeva, “Yıldız Demir Çelik’le yaptığımız iş ortaklığı işimizde daha rekabetçi olmamızı sağlıyor. Önümüzdeki dönemde de birlikte çalışarak daha iyi bir geleceğe adım atacağımıza inanıyoruz” diyor.

Dünyanın 5 farklı kıtasındaki 50’yi aşkın ülkeye yaklaşık 300 milyon doları aşkın ihracat gerçekleştiren Yıldız Demir Çelik, yurt dışında güçlü iş birlikleriyle büyümeye devam ediyor. Her ölçekten şirkete tedarik ettiği ürün ve hizmetlerle büyümede önemli bir katkı sağlıyor. Bulgaristan’ın en yenilikçi çelik şirketlerinden Balkan Steel Engineering de Yıldız Demir Çelik’in iş ortakları arasında yer alıyor. Sektörde 30 yıllık bir geçmişe sahip olan Balkan Steel Engineering, lojistik üsler, depolar ve perakende mağazaları için endüstriyel çelik yapıların üretim ve montajının yanı sıra çelik ürünlerin seri üretimini gerçekleştiriyor. Sıcak ve soğuk haddelenmiş, galvanizli ve PPGI rulo ve sacların çapraz ve uzunlamasına hassas kesimi için farklı otomatik hatlara sahip çelik servis merkezi de bulunan şirket, tüm Avrupa Birliği ülkelerine satış gerçekleştiriyor.
Bugüne kadar Ukrayna, Romanya, Mısır, Hindistan, Birleşik Arap Emirleri ve Batı Avrupa ülkeleri dahil birçok ülkeden çelik tedarik ettiklerini, Türkiye’de de birçok farklı tedarikçiyle çalıştıklarını belirten Balkan Steel Engineering Satın Alma Müdürü Maria Blagoeva, son 2 yıldır Yıldız Demir Çelik ile çalıştıklarını ve yassı çelik ürünleri tedarikinin ciddi bir kısmını sadece Yıldız Demir Çelik’ten karşıladıklarını anlatıyor.


“Ürün ve hizmet kalitesi mükemmel”
İçinde bulundukları müşteri ve kalite beklentisinin yüksek olduğu Avrupa Birliği pazarında, rekabetçi olabilmek için çok esnek olmaları gerektiğinin altını çizen Blagoeva, Yıldız Demir Çelik’in bu noktada kendileri için yarattığı değeri şöyle dile getiriyor: “Bundan bir iki yıl önce Yıldız Demir Çelik tedarikçilerimizden sadece bir tanesiydi. Ancak geldiğimiz noktada ana ve çok değerli bir iş ortağımız oldu. Şirketin ürün ve hizmet kalitesi mükemmel. Müşteri politikaları beklentilerimizin de üstünde. Tüm iş süreçlerimizde tam bir iş birliği içinde uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. Bugün dünyada iki tür üretici var. Birincisi 20 yıl önceki yöntemlerle çalışırken ikincisi Yıldız Demir Çelik gibi dünya standartlarında yenilikçi ürün ve hizmetlerden oluşan bir portföyle faaliyetlerini yürütüyor. Yıldız Demir Çelik’le yaptığımız iş ortaklığı işimizde daha rekabetçi olmamızı sağlıyor. Önümüzdeki dönemde de birlikte çalışarak daha iyi bir geleceğe adım atacağımıza inanıyoruz.”